25 Նոյեմբեր 2016 - 06:32 AMT
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի «Ֆեյենորդի» (4:0) հետ կայացած հանդիպումից հետո բարձր է գնահատել թիմի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի խաղը: Պորտուգալացի մասնագետն ընդգծել է, որ հայ ֆուտբոլիստն այժմ նման խաղ պետք է ցուցադրի նաև Պրեմիեր լիգայում, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» սեփական հարկի տակ «Ֆեյենորդին» հաղթել է 4:0 հաշվով: Հանդիպմանը մասնակցել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, նա փոխարինվեց 82-րդ րոպեին:
«Պրեմիեր լիգան բոլորովին այլ մակարդակ ունի, սակայն այժմ Մխիթարյանն ավելի վստահ հանդես կգա: Այսպիսի խաղը իրավունք է տալիս հավատալ, որ մյուս մրցավեճերում ևս Հենրիխը վստահ հանդես կգա: Ինչ վերաբերում է նրա խաղային որակներին, ապա մենք գիտենք, թե ինչի համար ենք ձեռք բերել նրան: Գիտենք, որ նա տեխնիկապես շատ ուժեղ, ինտելեկտուալ, խաղը լավ կարդացող ֆուտբոլիստ է: Կարող եմ գովեստի խոսքեր ասել, որովհետև Մխիթարյանն իսկապես լավ խաղաց»,- ասել է Մոուրինյոն:
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» պաշտոնական թվիթերյան էջում անցկացված քվեարկության արդյունքում Հենրիխ Մխիթարյանն իրավամբ ճանաչվել է հանդիպման լավագույն խաղացող: Հայ ֆուտբոլիստը ստացել է 11 հազար ձայն՝ առաջ անցնելով Ուեյն Ռունիից (3500) և Խուան Մատայից (1000):
Ինչպես գրել է BBC-ին, Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի «Ֆեյենորդի» հետ կայացած 5-րդ տուրի խաղում հիանալի արդյունավետությամբ աչքի ընկած «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպումից հետո ընդգծել է, որ հաճելի էր լինել թիմի մեկնարային կազմում, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Մեծ ոգևորությամբ կրկին դուրս եկա խաղադաշտ, հաճելի էր մեկնարկային կազմում ընդգրկվելը: Փորձում եմ առավելագույնս օգնել թիմին: Այս խաղում մենք լավ արդյունք գրանցեցինք:Դժվար էր թիմի խաղին կողքից հետևելը, բայց պետք է համբերել և շարունակել աշխատել: Հուսով եմ` սա նոր սկիզբ է ինձ համար»,- ասել է Մխիթարյանը:

После победы над голландским «Фейеноордом» в матче 5-го тура группового этапа Лиги Европы главный тренер английского «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью отдал должное полузащитнику манкунианской команды и сборной Армении Генриху Мхитаряну, который был признан лучшим игроком встречи.
«Манчестер Юнайтед» 24-го ноября победил со счетом 4:0, а Генрих Мхитарян, вернувшийся в стартовый состав манкунианцев после долгого перерыва, отыграл 82 минуты.
«Сейчас Мхитаряну нужно продолжить в том же духе уже в Премьер-лиге. Очевидно, что эта игра придаст ему уверенности, но сейчас ему осталось сделать еще один шаг. Показанная им игра дает ему право верить, что он выйдет на поле и в следующем матче. Мы знали, почему покупали его. Это игрок с отменной техникой и высоким уровнем футбольного интеллекта. Рад за Мхитаряна, поскольку он провел хороший матч»,- сказал Моуринью.
В свою очередь Мхитарян заявил, что был очень рад выйти на поле в матче Лиги Европы против «Фейеноорда».
«С огромным удовольствием вновь вышел на поле, было приятно выйти в стартовом составе. Стараюсь максимально помогать команде, сегодня мы добились хорошего результата. Было сложно наблюдать за игрой команды со стороны, но нужно терпеть и продолжать работать. Надеюсь, что это начало чего-то нового для меня», — сказал хавбек, передаетPanorama.am.
По итогам голосования, проведенного в Twitter манкунианского клуба, 27-летний Генрих Мхитарян признан лучшим игроком матча 5-го тура группового этапа Лиги Европы против голландского «Фейеноорда».