28 Նոյեմբեր 2016 - 06:05 AMT
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2500 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), ձեռքի հակատանկային (2 արկ) ու հաստոցավոր ավտոմատ (5 արկ) նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործղությունների:
Նոյեմբերի 25-ի լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 240 կրակոց:

28 Ноябрь 2016 - 06:36 AMT
В выходные дни (27-го и 28-го ноября) Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 110 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период Азербайджан из разнокалиберного стрелкового оружия произвел в направлении армянских позиций около 2500 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (1 снаряд), ручной противотанковый (2 снаряда) и автоматический станковый (5 снарядов) гранатометы.
В ночь с 25-го на 26-е ноября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 30 раз. В указанный период Азербайджан из разнокалиберного стрелкового оружия произвел в направлении армянских позиций свыше 240 выстрелов.