29 Նոյեմբեր 2016 - 06:18 AMT
Նոյեմբերի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 620 կրակոց:
Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (1 արկ):
Նոյեմբերի 26-ին և 27-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 2500 կրակոց:
Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), ձեռքի հակատանկային (2 արկ) ու հաստոցավոր ավտոմատ (5 արկ) նռնականետեր:

29 Ноябрь 2016 - 06:27 AMT
В ночь на 29 ноября Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 40 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций НКР около 620 выстрелов.
В южном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также автоматический станковый гранатомет (1 снаряд).
В выходные дни (27 и 28 ноября) Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня более 110 раз. За указанный период Азербайджан из разнокалиберного стрелкового оружия произвел в направлении армянских позиций около 2500 выстрелов. В восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (1 снаряд), ручной противотанковый (2 снаряда) и автоматический станковый (5 снарядов) гранатометы.