2 Դեկտեմբեր 2016 - 09:37 AMT
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է, որ իր վարչակազմն այլ պետություններում «ռեժիմների տապալմանն» ուղղված արտաքին քաղաքականություն չի վարի:
«Մենք ռեժիմներ ու կառավարություններ չենք տապալի: Հիշո՞ւմ եք 6 տրիլիոն դոլարը Մերձավոր Արևելքում: Մեր նպատակը կայունությունն է, ոչ թե քաոսը: Ուստի, մենք ցանկանում ենք վերականգնել մեր երկիրը` ժամանակն է»,-ասել է Թրամփը` ելույթ ունենալով Օհայոյում նախագահական ընտրություններում հաղթանակից հետո առաջին հանրահավաքում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Այսպիսով Թրամփը վերահաստատել է իր նախընտրական հայտարարությունն այն մասին, որ «ԱՄՆ-ն 6 տրիլիոն դոլար է ծախսում Մերձավոր Արևելքում պատերազմների վրա, մինչդեռ երկիրն անկում է ապրում»:

2 Декабрь 2016 - 09:53 AMT
Избранный президент США Дональд Трамп подтвердил, что его администрация не будет проводить внешнюю политику, направленную на «свержение режимов» в других государствах.
«Мы не будем свергать режимы и правительства. Помните шесть триллионов долларов на Ближнем Востоке? Наша цель – стабильность, а не хаос. Потому что мы хотим восстановить нашу страну – пора!» — заявил Трамп, выступая в штате Огайо на своем первом митинге после победы на президентских выборах 8 ноября, передает РИА Новости.
Политик тем самым повторил свое предвыборное утверждение о том, что США «тратят шесть триллионов долларов на войны на Ближнем Востоке, а тем временем наша страна оказывается в полной разрухе».