ԱՄՆ ռազմական ղեկավարությունը կվերանայի «Իսլամական պետության» դեմ պայքարի ռազմավարությունը: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ Շտաբերի պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Ջոզեֆ Դանֆորդը:
Ըստ նրա, դա կարող է տեղի ունենալ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ, գրում է Deutsche Welle-ն:
Ելույթ ունենալով Ագային պաշտպանական համաժողովում` Դանֆորդը հայտնել է Թրամփի անցումային թիմի հետ հանդիպման մասին: Գեներալը չի հստակեցրել, թե տվել է արդյողք խորհուրդներ Թրամփի թիմին` նշելով, որ խորհրդակցությունները կշարունակվեն առաջիկա շաբաթների ընթացքում:
Նախընտրական արշավի ժամանակ Թրամփը բազմիցս է քննադատել Բարաք Օբամային ԻՊ դեմ գործողությունների համար` համարելով դրանք անարդյունավետ:

5 Декабрь 2016 - 09:38 AMT
Военное руководство в США пересмотрит стратегию по борьбе с террористами из «Исламского государства» (ИГ). Об этом заявил генерал Джозеф Данфорд, председатель Объединенного комитета начальников штабов США.
По его словам, это может произойти по инициативе избранного президента США Дональда Трампа, пишет Deutsche Welle.
Выступая на Национальном оборонном форуме, Данфрод сообщил о встрече с переходной командой Трампа, которая состоялась на минувшей неделе. Генерал не уточнил, давал ли он какие-либо рекомендации команде Трампа, отметив, что консультации будут продолжаться в течение ближайших недель.
Ранее, во время избирательной кампании Трамп неоднократно критиковал Барака Обаму за действия против ИГ, называя их неэффективными.