Կանադան 2015-ի նոյեմբերից ավելի քան 35.000 փախստական է ընդունել Սիրիայից: Ակդ մասին ասվում է երկրի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
«Կանադան 2015-ի նոյեմբերից ի վեր երկրում ավելի քան 35.000 սիրիացի փախստական է ընդունել` կեսից ավելին ժամանել է Լիբանանից»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
2016-ի մարտի սկզբին միգրացիայի նախարար Ջոն Մաքքալումը հայտարարել էր, որ Կանադային հաջողվել է 25.000 փախստական ընդունել Սիրիայից, որոնց ի սկզբանե նախատեսվում էր տեղավորել երկրի տարածքում դեռ մինչ 2015-ի ավարտը:

Канада с ноября 2015 года расселила в стране более 35 тысяч сирийских беженцев, говорится в сообщении МИД страны.
«Канада с ноября 2015 года расселила по стране более 35 тысяч сирийских беженцев. Практически половина из них прибыла из Ливана», — говорится в сообщении, передает РИА Новости.
В начале марта 2016-го года министр по делам миграции Джон Маккаллум сообщил, что Канаде удалось принять 25 тысяч сирийских беженцев, которых изначально планировалось разместить на территории страны еще до конца 2015 года.