8 Դեկտեմբեր 2016 - 06:10 AMT
Դեկտեմբերի 7-ի լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ մոտ 40 անգամ: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Դեկտեմբերի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 35 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 400 կրակոց:

8 Декабрь 2016 - 06:34 AMT
В ночь на 8 декабря Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана из автоматического оружия различного калибра и снайперских винтовок произвел в направлении армянских позиций Карабаха свыше 500 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР отвечали на наступательные действия ВС Азербайджана в случае крайней необходимости, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу по всей протяженности линии соприкосновения.
В ночь на 7 декабря Азербайджан из разнокалиберного стрелкового оружия нарушил режим перемирия на линии соприкосновения карабахсо-азербайджанских ВС около 35 раз. В указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 400 выстрелов.