«Ռոսգոսստրախի» սեփականատերը կփոխվի, գրում է Gazeta.ru-ն բանակցություններին իրազեկ աղբյուրի վրա հղումով: Ընկերության նոր սեփականատերը կդառնա ՌԴ խոշորագույն մասնավոր բանկերից մեկը: Գործարքի մանրամասներ չեն հրապարակվել:
Ըստ բաց աղբյուրների, ընկերության բաժնետոմսերի 100 տոկոսը պատկանում է ընկերության նախագահ Դանիլ Խաչատուրովին և նրա գործընկերներին:
«Ռոսգոսստրախի» բաժնետոմսերի 52%-ը պատկանում է «ՌԳՍ հոլդինգին», 10.5%-ը` «ՌԳՍ ակտիվներին», 6.7%-ը` «Խնայողությունների կառավարմանը», 5.33%-ը` «Ատոնին», մոտ 5%-ը` ՎՏԲ-ին:
«Ռոսգոսստրախի» միանձնյա գործադիր մարմնի գործառույթներն իրականացնում են Դանիլ Խաչատուրովն ու Դմիտրի Մարկարովը:
«Ռոսգոսստրախը»`Ռուսաստանի պետական ապահովագրական ընկերությունը, ապարհովագրական ընկերությունների ռուսական խումբ է, որը ստեղծվել է 1992թ. փետրվարի 10-ին: Այն խոշորագույնն է ՌԴ-ում ծավալներով, ապահովագրական պարգևավճարներով, ակտիվներով ու ռեզերվով:

8 Декабрь 2016 - 08:31 AMT
У компании «Росгосстрах» сменится собственник, сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на источник, знакомый с ходом переговоров.
Новым владельцем компании станет один из крупнейших российских частных банков. Деталей сделки источник не разглашает.
По данным открытых источников, 100% акций компании принадлежат ее президенту Данилу Хачатурову и его партнерам.
52% акций «Росгосстраха» принадлежат «РГС холдингу», 10.5% — «РГС активам», 6.7% — «Управлению сбережениями» (доверительный управляющий пенсионными накоплениями НПФ), 5.33% — «Атону», не более 5% принадлежит ВТБ.
Функции единоличного исполнительного органа ПАО СК «Росгосстрах» осуществляют Данил Хачатуров и Дмитрий Маркаров.
«Росгосстрах» (сокр. от Российская государственная страховая компания) — российская группа страховых компаний, созданная 10 февраля 1992 года. Является крупнейшей по масштабам (присутствию в регионах), собранным страховым премиям, активам и резервам страховой организацией в России.