Ստամբուլում հակառուսական ցույցեր են անցկացվում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսության շենքի մոտ: Այդ կապակցությամբ անվտանգության միջոցները խստացված են, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին դիվանագիտական առաքելության մամուլի կցորդ Սերգեյ Լոսևի վրա հղումով:
«Դեկտեմբերի լույս 14-ի գիշերը Ստամբուլում ՌԴ հյուպատոսության մոտ մի քանի հակառուսական ցույց է տեղի ունեցել` Հալեպում իրավիճակի պատճառով: Խստացված են անվտանգության միջոցները, շենքի մոտ մշտապե հերթապահում են ոստիկաններ, տեղակայված է հատուկ տեխնիկա»,-ասել է դիվանագետը:
Լոսևը հավելել է, որ այժմ իրավիճակը հյուպատոսության մոտ հանգիստ է:
Դեկտեմբերի 13-ին սիրիական Հալեպում իրավիճակով պայմանավորված բողոքի ցույցեր են տեղի ունեցել Անկարայում ՌԴ դեսպանատան և Ստամբուլում գլխավոր հյուպատոսության մոտ:
Հալեպի 98 տոկոսն արդեն սիրիական բանակի հսկողության տակ է: Սիրիական բանակն ու կամավորական ջոկատները մարտեր են վարում արևելյան Հալեպում ահաբեկիչների վերջին հենակետի դեմ:
Դեկտեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը Հալեպից 728 գրոհային է հեռացել, որոնք վայր են դրել զենքը:Ավելի վաղ սիրիական բանակը ակտիվ գրոհ է սկսել Հալեպի արևելյան թաղամասերում, որոնք գտնվում էին գրոհայինների հսկողությնա տակ:

14 Декабрь 2016 - 08:13 AMT
Новые антироссийские акции состоялось около здания генерального консульства России в Стамбуле, меры безопасности усилены. Об этом заявил пресс-атташе дипмиссии Сергей Лосев, пишет РИА Новости.
«За прошедшую ночь у генконсульства прошло несколько антироссийских акций из-за ситуации в Алеппо. В связи с возможным продолжением демонстраций меры безопасности дипмиссии усилены. У генконсульства постоянно дежурят усиленные наряды полиции и спецтехника», — сказал Лосев.
Он добавил, что в настоящее время обстановка у здания дипмиссии спокойная.​
13 декабря около зданий посольства России в Анкаре и генконсульства в Стамбуле прошли акции протеста, связанные с ситуацией в сирийском Алеппо. Здание генконсульства было взято под усиленную охрану.
10 декабря в Стамбуле прошла акция протеста против действий России в Крыму. Акция была организована Обществом культуры и взаимопомощи крымских тюрок. На митинге скандировали лозунги против незаконных действий РФ и приняли резолюцию, которая привлекает внимание к грубому нарушению норм международного права со стороны России. Акция завершилась возложением «черного венка» у стен генконсульства России. Протест прошел без инцидентов.