Դեկտեմբերի 14-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի նորանշանակ համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտիին:
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցեր։
Էդվարդ Նալբանդյանը շեշտել է, որ բանակցային գործընթացի առաջ մղման համար հրամայական է Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների անշեղ իրականացումը:
Այս առումով կարևորվել է Համբուրգում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարների հայտարարությունը:
Հոկտեմբերի 21-ին հայտնի է դարձել, որ Ֆրանսիան փոխել է իր ներկայացուցչին ԵԱՀԿ ղարաբաղյան կարգավորման գծով Մինսկի խմբում:Ֆրանսիայի կողմից ԵԱՀԿ ՄԽ-ում համանախագահ է նշանակվել Ստեֆան Վիսկոնտին: Վիսկոնտին այդ պաշտոնում փոխարինել է Պիեռ Անդրիոյին, որը պաշտոնավարում էր 2014-ից: Համապատասխան հրամանագիրը ստորագրել է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը:

14 Декабрь 2016 - 14:20 AMT
Министр иностранных Армении Эдвард Налбандян 14 декабря в Ереване провел встречу с новоназначенным французским сопредседателем Минской группы ОБСЕ Стефаном Висконти, сменившим Пьера Андрие.
В ходе встречи стороны провели обстоятельное обсуждение вопросов, связанных с мирным урегулированием карабахской проблемы.
Налбандян подчеркнул, что императивом для продвижения переговорного процесса является неукоснительное выполнение договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.
На встрече собеседники придали важность заявлению глав делегаций стран-сопредседателей Минской группы, принятому в ходе заседания совета министров иностранных дел ОБСЕ в Гамбурге.