Թուրքական հանցավոր Surface Defence հաքերների խումբը նոր սխեմա է մշակել, որը թույլ կտա ստեղծել DDoS հարձակումներ իրականացնող խմբերի լիգա: Երևանի Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կայքը թուրքական DDoS հարձակումների թիրախների ցանկում է, հայտնում է The Merkle-ն:
Պոտենցիալ թիրախների ցանկը, որոնք ենթարկվելու են DDoS հարձակումների, դեռ այնքան էլ երկար չէ, բայց մի քանի հայտնի կազմակերպություն է ներառում: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտից բացի ներառված է նաև Գերմանիայի Քրիստոնյա դեմոկրատական միության կայքէջը, որը գլխավորում է ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելը:
Թուրքիայի հարաբերությունները Գերմանիայի հետ վատթարացան Գերմանիայի խորհրդարանի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունումից հետո: Հունիսի 2-ին Գերմանական խորհրդարանը ձայների ճնշող մեծամասնությամբ կողմ է քվեարկել հայերի ու այլ քրիստոնյաների ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևին: Դեմ էր ընդամենը 1 պատգամավոր, ևս մեկը ձեռնպահ է մնացել:Բանաձևում ասվում է՝ «101 տարի առաջ հայերի և այլ քրիստոնյա փոքրամասնությունների դեմ իրականացված ցեղասպանությունը պետք է հիշատակել»: Նշվում է, որ խորհրդարանը դատապարտում է Օսմանյան կառավարության կողմից հայերին գրեթե ամբողջությամբ ոչնչացնելու գործողությունները։ Գերմանիան բանաձևով ընդունում է նաև իր պատմական պատասխանատվությունը ողբերգության համար:
Թուրքական Surface Defence-ը DDoS հարձակումների մրցույթ է կազմակերպում, որի մասնակիցները մեկական միավոր կստանան հաջող հարձակումների յուրաքանչյուր 10 րոպեի համար:

Турецкая преступная группировка Surface Defence придумала новую схему, которая позволит создать конкурентоспособную лигу групп, осуществляющих DDoS-атаки. Сайт расположенного в Ереване Музея-института Геноцида армян в списке целей, на которые будут направлены турецкие DDoS-атаки, передает The Merkle.
Список потенциальных целей, которые будут подвергаться DDoS-атакам со стороны турецкой группировки, пока не особо длинный, но содержит некоторые известные организации. Так, в список кроме сайта института Геноцида армян, входит также сайт партии Христианско-демократический союз Германии во главе с канцлером ФРГ Ангелой Меркель.
Отношения между Германией и Турцией ухудшились после того, как 2 июня немецкий Бундестаг признал Геноцид армян 1915 года в Османской империи и официально осудил эти действия. «Против» резолюции проголосовал лишь один депутат Бундестага, ещe один воздержался. Пункт повестки дня назывался: «В память Геноцида армян и других христианских меньшинств в Османской империи 101 год назад». В резолюции указывается о признании правительством Германии своей части ответственности за исторические события, а также признания трагических событий 1915 года – депортации и убийства армян – Геноцидом. Сразу после принятия резолюции Турции отозвала своего посла в ФРГ до решения дальнейших действий.
Турецкая преступная группировка Surface Defence организует конкурс DDoS-атак. Участники конкурса будут получать по одному баллу за каждые 10 минут удачных атак.