Դեկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը ինքնաձիգերից և գնդացիրներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով մոտ 450 կրակոց: Հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) պաշտպանական հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները՝ առանց պատասխան կրակոցների, շարունակել են առաջնագծի ողջ երկայնքով պահպանել զգոնությունը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Այս պահի դրությամբ շփման գծում իրադրությունը հանգիստ է, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 45 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի վրա արձակվել է 1000-ից ավելի կրակոց: Արևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 82 մմ-ոց ականանետ (1 արկ):

В ночь с 15-го на 16-е декабря Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС из автоматов и пулеметов нарушили режим прекращения огня около 30 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 450 выстрелов.
В северо-восточном направлении линии соприкосновения (Мартакерт) ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР, без ответных выстрелов, продолжили сохранять бдительность по всей протяженности передовой и уверенно выполнять поставленную боевую задачу.
Отмечается, что в настоящее время оперативная обстановка на линии соприкосновения спокойная.
В ночь с 14-го на 15-е декабря Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня из разнокалиберного стрелкового оружия около 45 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов. В восточном направлении линии соприкосновения (Мартуни) ВС Азербайджана применили также 82-миллиметровый миномет (1 снаряд).