Դեկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Շփման գոտու ամբողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնագծի պաշտպանությունը, տեղեկացնում է ԼՂՀ մամուլի ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի որոշ հատվածներում հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զինատեսակներից (մոտ 500 կրակոց) և դիպուկահար հրացաններից (34 կրակոց) խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը (մոտ 35 անգամ):

20 Декабрь 2016 - 06:50 AMT
В ночь с 19-го на 20-е декабря Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС разнокалиберного из стрелкового оружия, в том числе из снайперских винтовок нарушил режим прекращения огня около 40 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР ответных действий не предпринимали. Армянские военнослужащие по всей протяженности линии соприкосновения продолжают уверенно выполнять поставленную боевую задачу, обеспечивая оборону передовой.
В ночь с 18-го на 19-е декабря Азербайджан на некоторых участках линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС из разнокалиберных автоматов (около 500 выстрелов) и снайперских винтовок (34 выстрела) продолжили нарушать режим прекращения огня (около 35 раз).