20 Դեկտեմբեր 2016 - 11:24 AMT
Կրակոցներ են հնչել գերմանական Վիսբադեն քաղաքում, որը Հեսսենի շրջանի մայրաքաղաքն է համարվում: Հրաձգության հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, ևս 2-ը` վիրավորվել, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին տեղական ոստիկանության վրա հղումով:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Բիբրիխ շրջանում: Հանցագործի դրդապատճառները հայտնի չեն: Նրան հաջովել է հեռանալ պատահարի վայրից, նրա որոնումների համար ոստիկանությունը լրացուցիչ ստորաբաժանումներ է ներգրավել և ուղղաթիռ:
Դեկտեմբերի 19-ի երեկոյան բեռնատար մեքենան մխրճվել է մարդկանց ամբոխի մեջ Բեռլինում Սբ Ծննդյան տոնավաճառում: Ոստիկանությունը հաստատել է, որ բեռնատարը միտումնավոր է թիրախավորել Breitscheidplatz-ում հավաքված մարդկանց: Պատահարի արդյունքում 12 մարդ զոհվել է, 48-ը` հոսպիտալացվել: Ոմանց վիճակը ծանր է գնահատվում:

Один человек погиб и двое пострадали в результате стрельбы в городе Висбаден, столице федеральной земли Гессен. Об этом сообщила местная полиция.
Инцидент произошел в округе Бибрих. Мотивы преступника пока не известны. Стрелявший скрылся, для его поисков полиция задействовала дополнительные подразделения и вертолет, пишет РИА Новости.
Вечером 19 декабря тягач с прицепом врезался в толпу посетителей рождественского рынка в центральной части западного Берлина – на площади Брайтшайдплац. Грузовик проехал по территории рынка около 80 метров. В результате трагедии погибли 12 человек, 48 были госпитализированы, состояние некоторых из них оценивается как тяжелое.МВД Германии признало трагедию в Берлине терактом.