21 Դեկտեմբեր 2016 - 06:15 AMT
Դեկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով, բացառությամբ հյուսիսային (Գյուլիստան) հատվածի, արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ:
Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում գնդացիրներից, «Ուտյոս» տիպի զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով մոտ 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1200 կրակոց:

21 Декабрь 2016 - 06:49 AMT
В ночь с 20-го на 21-е декабря Азербайджан практически на всех направлениях линии соприкосновения карабахсо-азербайджанских ВС, за исключением северного участка (Гюлистан – ред.), зарегистрирован рост числа нарушений режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана из разнокалиберного стрелкового оружия, а также пулеметов «утес» и снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня свыше 40 раз.
В указанный период Азербайджан роизвел в направлении армянских позиций около 1000 выстрелов. Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегали к превентивным действиям лишь в случае крайней необходимости, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу.
В ночь с 19-го на 20-е декабря Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС разнокалиберного из стрелкового оружия, в том числе из снайперских винтовок нарушил режим прекращения огня около 40 раз.