Դեկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային (Հադրութ), արևելյան (Մարտունի-Ակնա) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 50 անգամ՝ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց: Բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (11 արկ):
ԼՂՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հիմնականում՝ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ դիմել են համարժեք պատասխան գործողությունների և շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Այս պահի դրությամբ օպերատիվ իրավիճակն առաջնագծում համեմատաբար հանգիստ է:
Դեկտեմբերի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 70 անգամ՝ արձակելով մոտ 850 կրակոց: ԼՂՀ ՊՆ-ից հաղորդում են, որ հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (1 արկ):

28 Декабрь 2016 - 06:24 AMT
В ночь с 27-го на 28-е декабря Азербайджан в южном (Гадрут), восточном (Мартуни-Акна) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 50 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Помимо стрелкового оружия различного калибра, в направлении Мартакерта ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (11 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активной противника, в основном в северо-восточном направлении, прибегли к адекватным ответным действиям, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу по всей протяженности линии соприкосновения.
На данный момент оперативная обстановка на передовой относительно спокойная.
В ночь с 26-го на 27-е декабря Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС из разнокалиберного стрелкового оружия нарушил режим прекращения огня около 70 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР). В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 850 выстрелов. В южном направлении (Гадрут) ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (1 снаряд).