Հունվարի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 50 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 400 կրակոց:
Հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ և վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն, առանց պատասխան գործողությունների դիմելու, շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

3 Январь 2017 - 12:40 AMT
В ночь на 3 января Азербайджан на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой (НКР) нарушил режим прекращения огня около 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В указанный период ВС Азербайджана произвели по карабахским позициям более 400 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. В северо-восточном направлении ВС Азербайджана применили миномет калибра 60 мм (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к необходимым шагам для подавления агрессии противника и продолжили уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу.
В ночь с 31 декабря на 1 января Азербайджан на линии соприкосновения с карабахско-азербайджанскими ВС нарушил режим перемирия около 83 раз.ВС Азербайджана произвели более 1400 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.