Հունվարի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Շփման գոտու ամբողջ երկայնքով հայ դիրքապահները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնագծի պաշտպանությունը, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 50 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 400 կրակոց: Հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (1 արկ):

В ночь на 4 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В указанный период ВС Азербайджана произвели по карабахским позициям более 700 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, в том числе и из снайперских винтовок.
Передовые подразделения Армии обороны НКР не прибегали к ответным действиям. По всей протяженности линии соприкосновения армянские военнослужащие продолжают уверенно выполнять поставленную боевую задачу и обеспечивать оборону передовой линии.
В ночь на 3 января Азербайджан на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой (НКР) нарушил режим прекращения огня около 50 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели по карабахским позициям более 400 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. В северо-восточном направлении ВС Азербайджана применили миномет калибра 60 мм (1 снаряд).