5 Հունվար 2017 - 06:48 AMT
Հունվարի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում հրաձգային զենքերից արձակել է մոտ 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել: Իրավիճակը ամբողջությամբ գտնվում է հայկական ուժերի վերահսկողության ներքո, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 700 կրակոց: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների չեն դիմել:

5 Январь 2017 - 13:47 AMT
В ночь на 5 января Азербайджанв различных направлениях линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим перемирия около 40 раз.
В указанный период ВС Азербайджана произвели более 500 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия в направлении армянских позиций Карабаха.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики к ответным действиям не перешли. Ситуация находится полностью под пристальным контролем армянских сил.
В ночь на 4 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 40 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели по карабахским позициям более 700 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия, в том числе и из снайперских винтовок.