Հունվարի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 50 անգամ՝ արձակելով 450 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի սադրիչ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հունվարի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 350 կրակոց:

7 Январь 2017 - 07:32 AMT
В ночь на 7 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим перемирия около 50 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В указанный период ВС Азербайджана произвели более 450 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия в направлении армянских позиций Карабаха.
Передовые подразделения Армии обороны НКР отвечали на провокационные действия азерайджанской стороны только при крайней необходимости и продолжают уверенно выполнять боевую задачу.
В ночь на 6 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим перемирия около 35 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели более 350 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия в направлении армянских позиций Карабаха. В северном направлении линии соприкосновения азербайджанские вооруженные силы применили гранатомет (2 снаряда).