Հունվարի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 420 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Հունվարի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ, որի ընթացքում հրաձգային զենքերից արձակել է մոտ 650 կրակոց:

9 Январь 2017 - 07:12 AMT
В ночь на 9 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 30 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций более 420 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны контролируют оперативно-боевую ситуацию и продолжают осуществлять надежную защиту боевых позиций.
В ночь на 8 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 50 раз.В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций более 650 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.