11 Հունվար 2017 - 06:26 AMT
Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:
Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան (Մարտունու) հատվածում, որի ուղղությամբ արձակվել է մոտ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հունվարի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 500 կրակոց:

В ночь на 11 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 50 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР. В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций более 900 выстрелов из стрелкового и снайперского оружия различного калибра.
Азербайджанские ВС наиболее интенсивно нарушали режим перемирия на восточном (Мартуни) участке, где было выпущено около 300 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости.
В ночь на 10 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 40 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в сторону армянских позиций более 500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. В северном направлении азербайджанские силы применили 82-мм миномет (1 снаряд).