Թուրքական «Բեշիքթաշը» պատրաստվում է բաժանվել 5 ֆուտբոլիստից, որոնց թվում է նաև Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիզը, գրում է Armfootball-ը:
Սակայն նշվում է, որ 5 ֆուտբոլիստներն էլ ցանկություն չունեն փոխել ակումբը: Ընդ որում, Լուիս Ռոդոլֆոն, Վելի Կավլակն ու Քարիմ Ֆրեյը նշել են, որ չեն ցանկանում խաղալ մեկ այլ թուրքական ակումբում և կտեղափոխվեն միայն արտասահմանյան ակումբ:
Ինչ վերաբերում է Օզբիլիզին, ապա նա նույնպես ուրախությամբ չի ընդունել մարզչի որոշում: «Կարծում եմ` արդար չէ, երբ խնդրում են հեռանալ առանց հնարավորություն տալու: Ես երբեք չեմ մտածել հեռանալու մասին»,- Օզբիլիզի խոսքերն է մեջբերում թուրքական մամուլը:
Մոտ օրերս ակումբի տեխնիկական տնօրենը կհանդիպի ֆուտբոլիստների հետ նրանց ապագան քննարկելու համար:
2015-ի ամռանը Օզբիլիսը տեղափոխվեց «Բեշիկթաշ» և վարձակալության հանձնվեց իսպանական «Ռայո Վալյեկանոյին»:

12 Январь 2017 - 07:22 AMT
Турецкий клуб «Бешикташ» намерен расторгнуть контракт с пятью футболистами, в том числе с полузащитником сборной Армении Арасом Озбилисом, передает Armfootball.com.
Однако эти пять футболистов не хотят покидать клуб. Луис Родольфо, Вели Кавлак и Керим Фрай заявили, что не хотят играть в другом турецком клубе и намерены выступать только в иностранном клубе.
Что касается Озбилиса, то он также не согласен с решением тренера.
«Я думаю несправедливо, когда тебя просят уйти, не дав возможность реализовать себя. Я никогда не думал об уходе», — отметил футболист.
На днях технический директор клуба встретится с футболистами, чтобы обсудить их дальнейшую судьбу.
В январе 2016 года Арас Озбилиз перешел в «Бешикташ» и был отдан в аренду испанскому «Райо Вальекано».