12 Հունվար 2017 - 09:43 AMT
«Կրասնոդարը» պայմանագիր է կնքել «Սիբիրի» կիսապաշտպան Արայիկ Հովսեփյանի հետ: Պայմանագիրը ուժի մեջ կլինի մինչև 2021թ. դեկտեմբերը, գրում է Sports.ru-ն:
21-ամյա ֆուտբոլիստն ընթացիկ խաղաշրջանում մասնակցել է 11 հանդիպաման ՌԴ Ֆուտբոլի ազգային լիգայում, որտեղ որևէ արդյունք չի գրանցել:
Առաջիկայում Հովսեփյանը կսկսի մարզվել «Կրասնոդար-2»-ի կազմում, սակայն մեծ է հավանականությունը, որ առաջին թիմի գլխավոր մարզիչ Իգոր Շալիմովը կընդգրկի երիտասարդ ֆուտբոլիստին երկրորդ հավաքի ժամանակ, որը կանցնի Իսպանիայում հունվարի 29-ից փետրվարի 10-ը:

12 Январь 2017 - 09:53 AMT
«Краснодар» подписал контракт полузащитником «Сибири» Араиком Овсепяном. Соглашение рассчитано до декабря 2021 года, пишет Sports.ru.
21-летний игрок в текущем сезоне провел 11 матчей в ФНЛ, в которых результативными действиями не отметился.
В ближайшее время Овсепян начнет тренироваться в составе «Краснодара-2», однако велика вероятность того, что главный тренер первой команды Игорь Шалимов возьмет молодого футболиста на второй сбор, который пройдет в Испании с 29 января по 10 февраля.
В 2012 году за «Краснодар» играл армянский футболист, нападающий клуба MLS «Реал Солт-Лейк» Юра Мовсисян.