Հունվարի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 500 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ-ից հաղորդում են, որ շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:
Հունվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 700 կրակոց:

14 Январь 2017 - 06:54 AMT
В ночь на 14 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 40 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций более 500 выстрелов. В северо-восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили гранатомет АГС-17 (один снаряд).
Передовые отряды Армии обороны НКР продолжили осуществлять надежную защиту боевых позиций, прибегая к ответным действиям только в случае крайней необходимости.
В ночь на 13 января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня около 40 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций более 700 выстрелов из стрелкового и снайперского оружия различного калибра, а также из пулеметов.