Հունվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր հատվածներում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 70 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոց: Հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «Սև նետ», «Իստիգլալ» և «ՍՎԴ» տիպի դիպուկահար հրացաններ՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով մոտ 90 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:
Հունվարի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 45 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է մոտ 490 կրակոց: Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ենթափողային նռնականետ (1 արկ):

В ночь с 18-го на 19-е января Азербайджан на всех участках линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск ВС из разнокалиберного стрелкового оружия нарушил режим прекращения огня около 70 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций более 600 выстрелов.
В южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки «Черная стрела», «Истиглал» и СВД, произведя в общей сложности около 90 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР продолжили уверенно выполнять поставленную боевую задачу, при крайней необходимости прибегая также к ответным действиям.
От огня ВС Азербайджана в Карабахе погиб солдат. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахскрй Республики (НКР). Согласно сообщению, 18-го января около 14:00 (по ереванскому времени) на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, расположенной в южном направлении, смертельное ранение от огня противника (ВС Азербайджана – ред.) получил военнослужащий Андраник Мусикян 1997 года рождения.