Իսպանական «Ռեալ» ակումբի նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը մտադիր է վաճառել հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին չինական ակումբներից մեկին 2018/19 խաղաշրջանում:
2016-ի նոյեմբերին «Ռեալը» երկարացրել է պայմանագիրը 31-ամյա պորտուգալացու հետ մինչև 2021թ.: Սակայն Պերեսը մտադիր է ֆուտբոլիստին վաճառել, քանի որ դա մեծ եկամուտ կբերի ակումբին, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը Don Balon-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ չինական ակումբներից մեկը €300 էր առաջարկել հարձակվողի համար:
Ռոնալդուն հանդես է գալիս «Ռեալի» կազմում 2009-ից: Այս խաղաշրջանում նա թիմի կազմում մասնակցել է 22 խաղի` բոլոր մրցաշարերում, որտեղ աչքի է ընկել 18 գոլով և 6 արդյունավետ փոխանցումով:

20 Январь 2017 - 08:10 AMT
Президент испанского футбольного клуба «Реал» Флорентино Перес намерен продать нападающего команды Криштиану Роналду в один из китайских клубов в сезоне-2018/19.
В ноябре 2016 года «Реал» продлил контракт с 31-летним португальцем до 2021 года. Однако Перес намерен осуществить сделку по продаже футболиста, так как она принесет клубу большой доход, передает ТАСС со ссылкой на Don Balon.
Ранее один из китайских клубов предложил за форварда €300 млн.
Роналду выступает за «Реал» с 2009 года. В нынешнем сезоне он провел за команду 22 матча во всех турнирах, в которых отметился 18 забитыми мячами и шестью результативными передачами.