Վրաստանի լավագույն դիմահարդարների, հագուստի և աքսեսուարների դիզայներների, մոդելների, ոճաբանների լավագույն բյութի թիմը, որի կազմում հայազգի երկու ներկայացուցիչ կա, կմասնակցի Roma Fashion Week-ին:
Աշխարհի նորաձևության ամենահեղինակավոր իրադարձություններից մեկում Վրաստանը 16 մարդ կներկայացնի, այդ թվում դիմահարդար Ալեքս Ալեքսանյանը և աքսեսուրաների դիզայներ Մարի Էֆենջյանը, հայտնում է «Sputnik-Վրաստանը» Tbilisi Fashion Awards-ի հիմնադիր Սվետլանա Օհանի վրա հղումով:
«Նրանք բոլորը կներկայացնեն Վրաստանը նորաձևության իտալական շաբաթում: Նրանք կմրցեն լավագույն մոդելի, դիզայների, դիմահարդարի, ոճաբանի կոչման համար: Մոդելները այդ միջոցառումից հետո շանս կունենան մասնակցելու Միլանի և Լոնդոնի նորաձևության շաբաթներին»,-ասել է Օհանը:
Roma Fashion Week-ը տեղի կունենա ապրիլի 3-7-ը: Դա նշանակալի իրադարձություն է նորաձևության աշխարհում և միջազգային հարթակ, որտեղ արդեն հայտնի ոճաբաններն ու դիզայներները ցույց են տալիս իրենց վերջին գործերը: Դա նաև ներկայանալու լավ հնարավորություն է երիտասարդների համար:

Двое армян включены в бьюти-команду из лучших визажистов, дизайнеров одежды и аксессуаров, моделей, стилистов, которые впервые представят Грузию на Roma Fashion Week.
На одном из самых престижных модных мероприятий мира Грузию будут представлять 16 человек, среди них визажист Алекс Алексанян и дизайнер аксессуаров Мари Эфеджян, сообщает Sputnik-Грузия со ссылкой на основательницу Tbilisi Fashion Awards Светлану Оган.
«Все они представят Грузию на итальянской неделе моды. Они будут соревноваться за звание лучшей модели, дизайнера, визажиста, стилиста. У моделей есть шанс попасть после этого мероприятия, на Миланскую и Лондонскую неделю моды», — сказала Оган.
Roma Fashion Week пройдет с 3 по 7 апреля. Это знаменательное событие в мире моды и интернациональная площадка, где уже известные стилисты и дизайнеры показывают свои последние творения.
Одновременно, это и возможность для молодых талантливых профессионалов мира моды сказать свое слово, получив при этом оценку прославленных кутюрье. Лучшие участники мероприятия получат престижные награды.