24 Հունվար 2017 - 05:14 AMT
Հունվարի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է մոտ 210 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ-ն հաղորդում է, որ շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (1 արկ):
Հունվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով մոտ 430 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը առավել ինտենսիվ կրակ է վարել դիպուկահար հրացաններից (92 կրակոց), ինչպես նաև կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):

24 Январь 2017 - 06:30 AMT
В ночь с 23-го на 24-е января Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим перемирия более 20 раз. Об этом сообщает пресс-служба МО Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В указанный период по армянским позициям было произведено порядка 210 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия. На северо-восточном участке линии соприкосновения азербайджанская сторона применила 60-миллиметровый миномет (пять снарядов) и станковый автоматический гранатомет (один снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию и продолжают уверенно нести боевое дежурство.
22 января около 23:25 (по ереванскому времени) на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в восточном направлении линии соприкосновения, вследствие нарушения ВС Азербайджана режима перемирия смертельное ранение получил военнослужащий контрактной службы Карен Маратович Улубабян, 1995 г.р. Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.