Ակումբային արտադրանքի վրա վաստակելու ցանկությունը դրդել է «Ռեալին» փոխել տարբերանշանը: Մերձավոր Արևելքի շուկայում վաճառքները խթանելու նպատակով ակումբը կհեռացնի խաչը տարբերանշանից, որը գտնվում է ակումբի լոգոտիպի վերևում:
«Մենք պետք է շատ զգուշավոր լինենք Պարսից ծոցի տարածաշրջանի պարագայում, քանի որ այնտեղ շատ զգայույն են խաչի պատկերների նկատմամբ»,-հայտարարել է Marka ընկերության փոխնախագահ Հալեդ Ալ Մհեիրին: Այդ ընկերությունն է զբաղվում «Ռեալի» արտադրանքի արտադրությամբ, վաճառքով և տարածմամբ, գրում է eurosport-ը:
Փոփոխությունները վերաբերում են միայն այն ատրիբուտներին, որոնք վաճառվելու են ԱՄԷ-ում, Սաուդյան Արաբիայում, Քաթարում, Քուվեյթում, Բահրեյնում և Օմանում: Մյուս երկրների համար տարբերանշանն անփոփոխ կմնա, հայտնում է El Confidencial-ը:

Желание заработать на продаже клубной продукции сподвигло «Реал» изменить эмблему. Ради прогресса на рынке Ближнего Востока мадридцы уберут крест, который располагается наверху клубного логотипа.
«Мы должны быть осторожными c регионами в Персидском заливе, так как там очень чувствительно отноcятся к продукции с изображением креста», – заявил Халед Аль-Мхеири, вице-президент компании Marka, которая занимается производством, распространением и продажей продуктов «Реала», передает eurosport.ru.
Изменения касаются только той атрибутики, которая окажется в продаже в ОАЭ, Саудовской Аравии, Катаре, Кувейте, Бахрейне и Омане. Для остальных стран эмблема останется прежней, сообщает El Confidencial.