Ամերիկուհիներ Սերենա և Վինուս Վիլյամսները կհանդիպեն թենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնության եզրափակչում:
Ավագ քույրը կիսաեզրափակչում հաղթել է իր հայրենակցուհի Կոկո Վանդեվեգեին (6:7, 6:2, 6:3): Սերենան զուհագեռ խաղում հաղթել է Խորվաթիայի ներկայացուցիչ Միրյանա Լուչիչ-Բարոնիին (6:2, 6:1), գրում է Lenta.ru-ն:
Եզրափակիչ հանդիպումը տեղի կունենա հունվարի 28-ին Երևանի ժամանակով 04:00-ին:
Australian Open-ը առաջինն է «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերից: Մրցումները, որոնց ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը գերազանցում է 36 մլն դոլարը, անցնում են Մելբուրնում հունվարի 16-29-ը:
Կրտսեր Վիլյամսը 6 անգամ հաղթել է Australian Open-ում: Վինուսը միայն մեկ անգամ է խաղացել մրցման եզրափակչում: Քույրերի անձնական հանդիպումների հաշիվը հօգուտ Սերենայի է` 16: 11:

Американки Серена и Винус Уильямс встретятся в финале Открытого чемпионата Австралии по теннису.
Старшая из сестер в полуфинальной игре одолела соотечественницу Коко Вандевеге (6:7, 6:2, 6:3). Серена в параллельной встрече обыграла представительницу Хорватии Мирьяну Лучич-Барони (6:2, 6:1), пишет Lenta.ru.
Финальный поединок пройдет 28 января в 04:00 по ереванскому времени.
Australian Open — первый в сезоне турнир «Большого шлема». Соревнования, общий призовой фонд которых превышает 36 миллионов долларов, проходят в Мельбурне с 16 по 29 января.
Уильямс-младшая шесть раз выигрывала Открытый чемпионат Австралии, Винус лишь однажды играла в финале соревнований. Счет личных встреч сестер — 16:11 в пользу Серены.