«Տորպեդո-Բելազն» ու Երևանի «Փյունիկը» ավարտել են բոլոր անհրաժեշտ ձևակերպումները, որոնց արդյունքում Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Կամո Հովհաննիսյանը կտեղափոխվի բելառուսական ակումբ:
«Արագաշարժ, տեխնիկական լավ տվյալներով ֆուտբոլիստ է, ինչը հատուկ է հարավի բնակիչներին: Այն, որ նա ազգային հավաքականի անդամ է, ևս կարևոր է` 24 տարեկանում 17 պաշտոնական խաղ երկրի հավաքականի կազմում` դա ցուցանիշ է: Կամոն կարող է խաղալ ամբողջ եզրով, մենք մտադիր ենք օգտագործել նրան հիմնականում որպես եզրային կիսապաշտպան` հզորացնել այդ դիրքը: Հովհաննիսյանի պես բարձր որակավորում ունեցող ֆուտբոլիստը կօգնի լուծել մեր առջև ծառացած խնդիրները, ուստի ես գոհ եմ»,-ասել է «Տորպեդո-Բելազի» գլխավոր մարզիչ Իգոր Կրիուշենկոն, ասվում է ակումբի պաշտոնական կայքում:
Կամո Հովհաննիսյանն իր կարիերան սկսել է Շենգավիթ ֆուտբոլային ակումբի ակադեմիայում։ Բարելավելով իր որակները` Հովհաննիսյանը կանչվել է «Փյունիկ»: 2008-ին նա խաղացել է «Պատանի» ակումբում։ Հաջորդ մրցաշրջանում Կամոն վերադարձել է «Փյունիկ» և խաղացել Հայաստանի Չեմպիոնների լիգայում։ 2009-ին նա պայմանագիր կնքեց «Փյունիկի» հետ։ Իր դեբյուտը «Փյունիկում» նշեց 2009 թվականի, ապրիլի 9-ին Հայաստանի գավաթի շրջանակներում, երբ թիմը մրցում էր «Կիլիկիայի» հետ: Հովհաննիսյանը Հայաստանի եռակի չեմպիոն է, քառակի գավաթակիր, եղել է պատանեկան, երիտասարդական հավաքականների անդամ, իսկ 2012-ին համալրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը:

«Торпедо-БЕЛАЗ» и ереванский «Пюник» уладили все формальности по оформлению перехода Камо Оганнисяна. Теперь игрок национальной сборной Армении стал футболистом жодинского клуба.
«Быстрый, техничный игрок, что характерно для южан. То, что он является игроком национальной сборной, конечно, тоже важный момент; в 24 года семнадцать официальных матчей за сборную страны – это показатель. Камо может играть по всему флангу, мы намерены его использовать, главным образом, как крайнего полузащитника, поскольку хотели укрепить эту позицию. Качественный игрок, каким является Оганнисян, должен помочь в решении стоящих перед нами задач, поэтому я доволен таким приобретением», – прокомментировал подписание Оганнисяна главный тренер «Торпедо-БЕЛАЗа» Игорь Криушенко, сообщается на официльном сайте клуба.
Уроженец Еревана Камо Оганнисян с восьми лет начал заниматься в футбольной школе «Шенгавит», а через два года перешел в школу самого титулованного клуба Армении «Пюника», с которым и была связана его последующая карьера. Лишь один сезон, в 2008 году, он провел в клубе «Патани», собранном из игроков юношеской сборной до 17 лет. Затем Камо вернулся в «Пюник» и в 2010 году стал игроком основного состава. В 2011 году дебютировал в Лиге чемпионов. Является трехкратным чемпионом Армении, четырехкратным обладателем Кубка и двукратным обладателем Суперкубка Армении. Являлся членом юношеских, молодежной, а с 2012 года – национальной сборной Армении.