Ռուսաստանի ներկայացուցիչ, հայազգի Եվգենիա Մեդվեդևան (Բաբասյան) դարձել է գեղասահքի Եվրոպայի չեմպիոն՝ սահմանելով համաշխարհային 2 ռեկորդ: Գեղասահքի միջազգային միությանը հղումով Lenta.ru-ն հաղորդում է, որ ՌԴ ներկայացուցիչը ներկայացել է ազատ ծրագրով, գրանցել 150.79 բալ և առաջնությունում հաղթանակ տարել ընդհանուր 229.71 բալով:
Երկու ցուցանիշն էլ նոր համաշխարհային ռեկորդ են:
Չեխիայի Օստրավա քաղաքում հունվարի 27-ին տեղի է ունեցել գեղասահքի Եվրոպայի առաջնության տղամարդկանց կարճ ծրագիրը։ ՀՀ-ն ներկայացնող Սլավիկ Հայրապետյանը հաջող ելույթ է ունեցել՝ գրանցելով 60,69 բալ և անցնելով որակավորման փուլը։

28 Январь 2017 - 08:24 AMT
Российская фигуристка армянского происхождения Евгения Медведева (Бабасян) стала чемпионкой Европы, установив мировой рекорд, пишет Lenta.ru со ссылкой на Международный союз конькобежцев.
Спортсменки представляли произвольную программу 27 января. Медведева получила 150.79 балла и одержала победу на турнире с суммой баллов 229.71. Оба показателя — новые мировые рекорды.
25 января Медведева первенствовала в короткой программе. За прокат она получила 78.92 балла.
Медведева стала двукратной чемпионкой Европы. Кроме того, она выиграла два последних финала Гран-при и чемпионат мира. 17-летняя россиянка — действующая обладательница мировых рекордов по набранным баллам в короткой и произвольной программах.