14 Փետրվար 2017 - 05:23 AMT
Փետրվարի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում համեմատաբար հանգիստ է եղել:
ԼՂՀ ՊՆ հաղորդմամբ, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից խախտել է ավելի քան 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով մոտ 400 կրակոց:
Փետրվարի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ: ԼՂՀ ՊՆ հաղորդմամբ, հակառակորդը Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է մոտ 80 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 950 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը արևելյան ուղղությամբ կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթներ՝ արձակելով 13 արկ, իսկ հյուսիսային և հարավային ուղղություններոփվ՝ 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու նռնականետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 49 արկ, որից 41-ը՝ ականանետերից, 8-ը՝ նռնականետերից:

В ночь с 13 на 14 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск обстановка была относительно спокойной. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана из разнокалиберного стрелкового оружия нарушили режим прекращения огня свыше 35 раз. За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций около 400 выстрелов.
Подразделения Армии обороны НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и уверенно выполнять поставленную боевую задачу.
12 февраля и в ночь на 13 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрирован рост напряженности. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР). ВС Азербайджана из пушек Д-44, минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 80 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 950 выстрелов. ВС Азербайджана в восточном направлении линии соприкосновения войск применили пушки Д-44, выпустив 13 снарядов, а в северном и южном направлениях – 60-и и 82-миллиметровые минометы и гранатометы, выпустив в общей сложности 49 снарядов (41 – из минометов, 8 – из гранатометов).