Մարտի 24-ից 30-ը Սևաստոպոլում կանցկացվի առագաստանավային սպորտի «Սևծովյան նավատորմի հրամանատարի մրցանակ» միջազգային մրցաշարը, որտեղ Հայաստանը կունենա երկու ներկայացուցիչ: Նրանք կներկայանան «Օպտիմիստ» առագաստի մեկտեղանոց դասում:
ՀՀ առագաստանավային սպորտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Հակոբյանը հայտնել է, որ ֆեդերացիայի մարզչական խորհուրդն ավելի ուշ կհայտնի մրցաշարին մասնակցող մեր առագաստանավորդների անունները, հայտնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Նրանք հիմա մարզվում են ծածկած տարածքում` պահպանելով ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստվածությունը:
«Նաև պայմանավորվածություն ունենք վրացի գործընկերների հետ: Օգոստոսի կեսերին նրանք կգան այստեղ` մասնակցելու Աշոտ Ավետիսյանի հուշամրցաշարին, որից հետո մենք կմենկնենք Վրաստան` Փոթիում և Թբիլիսիում կայանալիք մրցաշարերին»,- ասել է Հակոբյանը:
Հուլիսին և օգոստոսին Սևանում կանցկացվեն առագաստանավային սպորտի հանրապետության երիտասարդների, պատանիների և մեծահասակների առաջնությունները:

14 Февраль 2017 - 14:50 AMT
С 24 по 30 марта в Севастополе пройдут международные соревнования по парусному спорту на приз командующего Черноморского флота, в которых примут участие два представителя Армении. Армянские спортсмены выступят в одноместном классе яхт «Оптимист».
Вице-президент Армянской федерации парусного спорта Смбат Акопян сообщил, что имена участников позже назовет тренерский совет федерации. Армянские спортсмены сейчас тренируются в закрытом помещении, занимаясь общефизической подготовкой, сообщает пресс-служба НОК РА.
«Есть договоренность с грузинскими коллегами. В середине августа они приедут к нам для участия в турнире памяти Ашота Аветисяна, а затем мы отправимся в Грузию для участия в соревнованиях в Поти или Тбилиси», – отметил Смбат Акопян.