15 Փետրվար 2017 - 11:37 AMT
Ուղևորահոսքի աճին զուգահեռ մի շարք ավիաընկերություններ ավելացնում են չվերթների հաճախականությունը: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հայաստանի քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի քարտուղար Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Նա հայտնել է, որ 2017-ի մարտին մասնավորապես «Պոբեդա» ավիաընկերությունը Մոսկվա-Գյումրի-Մոսկվա երթուղով չվերթներ կիրականացնի շաբաթական 4 անգամ` նախկին 3-ի փոխարեն, Qatar Airways ավիաընկերությունը Դոհա-Երևան-Դոհա երթուղով այսուհետ չվեթներ կիրականացնի ամենօրյա հաճախականությամբ:
«Էգեյան ավիաուղիներ» ընկերությունն Աթենք-Երևան-Աթենք երթուղին ամառային նավիգացիոն շրջանում, որը սկսվում է մարտ ամսից, կշահագործի շաբաթական 6 անգամ:
Իրանական ավիաընկերությունները ևս ամառային նավիգացիոն շրջանում և հատկապես՝ իրանական Նոր տարու` Նովրուզ Բայրամի ընթացքում ավելացնում են դեպի Հայաստան չվերթների հաճախականությունը:

Ряд авиакомпаний, осуществляющих полеты в Армению, увеличат количество рейсов наряду с ростом числа пассажиров. Об этом на своей страничке в Facebook написала пресс-секретарь Государственного управления гражданской авиации Армении Сатеник Ованнисян.
В частности, лоукостер «Победа» в марте 2017 года будет выполнять рейс Москва-Гюмри-Москва четыре раза в неделю (вместо прежних трех), авиакомпания «Qatar Airways» планирует ежедневные рейсы по направлению Доха-Ереван-Доха.
«Эгейские авиалинии» запустят рейс Афины-Ереван-Афины в летний навигационный период, который начинается с марта. Будут выполняться полеты 6 раз в неделю.
Иранские авиалинии в летний период, особенно, во время праздника Новруз Байрам также намерены увеличить частоту полетов в Армению.