17 Փետրվար 2017 - 09:31 AMT
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն բացատրել է, թե ինչու է իր թիմի ու Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բացակայել Եվրոպայի լիգայի «Սենթ-Էտյենի» հետ հանդիպմանը:
Մարզիչը նշել է, որ Մխիթարյանը վատառողջ է, ու նա որոշել է ռիսկի չգնալ: Մոուրինյուն վստահեցրել է, որ ֆուտբոլիստի հետ լուրջ ոչինչ չի պատահել, և նա պատրաստ կլինի փետրվարի 19-ին կայանալիք Անգլիայի գավաթի խաղարկության 5-րդ փուլի «Բլեքբերնի» հետ հանդիպմանը, Manchester Evening News-ին հղումով գրում է Armfootball.com-ը:
Եվրոպա լիգայի խաղարկության 1/16 եզրափակչում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» սեփական հարկի տակ ընդունել է ֆրանսիական «Սենտ Էտյենին»: Խաղն ավարտվել է 3:0 հաշվով. Զլատան Իբրահիմովիչըհեթ-տրիկ է ձևակերպել:

Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью объяснил отстутствие полузащитника Генриха Мхитаряна на первой игре 1/16 финала Лиги Европы с французским «Сент-Этьеном».
«Манчестер Юнайтед» разгромил «Сент-Этьен» со счетом 3:0 в первом матче 1/16 финала Лиги Европы. Хэт-трик оформил Златан Ибрагимович.
По словам наставника, капитан сборной Армении был нездоров, и он решил не рисковать. Об этом сообщает Manchester Evening News.
Португалец заверил, что ничего серьезного с 28-летним футболистом не произошло, и он будет готов к матчу Кубка Англии против «Блэкберну».