«Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը չի մասնակցել Եվրոպայի լիգայի եզրափակչի 1/16 խաղին ֆրանսիական «Սենտ Էտյենի» հետ, վերսկսել է մարզումներն ընդհանուր խմբում, հայտնում է manutd.ru-ն:
Ավելի վաղ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ասել էր, որ Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցել «Սենտ Էտյենի» հետ խաղին թեթև մրսածության պատճառով:
«Մենք փոքր խնդիրներ ունեինք Ռունիի, Կարրիկի և Մխիթարյանի հետ: Առավոտյան Միկին բազա եկավ մրսած: Բացի այդ, բոլոր խաղացողներն առողջ են ու լավ մարզավիճակում են»,-ասել է մարզիչը:
Նշվել է, որ մարզչական կենտրոնակայանը հուսով է, որ Մխիթարյանը, որը 2016-ի նոյեմբերից 5 գնդակ է խփել, 4 գոլային փոխանցում է կատարել և 5 անգամ ճանաչվել է հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ, կկարողանա մասնակցել «Բլեքբերնի» հետ գավաթի համար պայքարում:
Եվրոպայի լիգայի խաղարկության 1/16 եզրափակչում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» սեփական հարկի տակ ընդունել է ֆրանսիական «Սենտ Էտյենին»: Խաղն ավարտվել է 3:0 հաշվով. Զլատան Իբրահիմովիչըհեթ-տրիկ է ձևակերպել:Պատասխան խաղը տեղի կունենա փետրվարի 22-ին:

18 Февраль 2017 - 07:12 AMT
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян, пропустивший первую игру 1/16 финала Лиги Европы с французским «Сент-Этьеном» вернулся к тренировкам в общей группе, сообщает manutd.ru.
Ранее главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью рассказал, что Генрих Мхитарян не принял участия в матче с «Сент-Этьеном» из-за легкого недомогания.
«У нас небольшие проблемы с Руни, Карриком и Мхитаряном, – сказал Моуринью – Утром Мики приехал на базу простуженным. Помимо этого, все игроки здоровы и находятся в хорошей форме».
Отмечалось также, что тренерский штаб надеется, что Мхитарян, который с ноября 2016 года забил 5 голов, сделал 4 голевых передачи и 5 раз признавался лучшим игроком матча, сможет принять участие в кубковом поединке с «Блэкберном».
«Манчестер Юнайтед» с крупным счетом (3:0) победил «Сент-Этьен» в первом матче 1/16 финала плей-офф Лиги Европы. Хет-трик в составе английской команды забил нападающий Златан Ибрагимович. Ответная встреча пройдет 22 февраля во Франции.