«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն հորդորել է ակումբի ձախակողմյան եզրային պաշտպան Լյուկ Շոուին օրինակ վերցնել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանից: Այդ մասին նա հայտարարել է «Սենտ Էտյենի» հետ պատասխան խաղին նվիրված մամուլի ասուլիսում:
«Մեր ֆուտբոլիստներից յուրաքանչյուրը պետք է ամեն օր համառորեն մարզվի և պետք է լավ խաղա, այնպես որ Լյուկը ստիպված է լինելու սպասել: Նա պոտենցիալ բազում որակներ ունի, որոնք ինձ դուր են գալիս: Սակայն, ներուժը մի բան է, մարզադաշտ դուրս գալն ու այդ պահին այն որակները դրսևորելը, որոնք ես եմ ուզում տեսնել, այլ բան: Նա պետք է աշխատի այնպես, ինչպես տևական ժամանակ անում էր Հենրիխ Մխիթարյանը»,-հայտարարել է Մոուրինյոն, հայտնում է The World Game-ը:
Հեղինակավոր Goal.com պարբերականի փորձագետ Թոմ Մեստոնը ավելի վաղ ասել էր, որ Մխիթարյանը լավագույն բիզնես գործարքն է ակումբի համար Ալեքս Ֆերգյուսոնի հեռանալուց հետո:
Անգլիայի Գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակչում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» փետրվարի 19-ին 2:1 հաշվով հաղթել է «Բլեքբերնին»: Խաղից հետո մանչեսթերյան ակումբի երկրպագուներն ընտրել են հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստին. հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Հենրիխ Մխիթարյանը:

22 Февраль 2017 - 12:24 AMT
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью посоветовал левому крайнему защитнику клуб Люку Шоу брать пример с полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна. Об этом тренер заявил на пресс-конференции, посвященной ответному матчу МЮ против «Сент-Этьена».
«Каждый из наших футболистов должен упорно трудиться каждый день и должен хорошо играть, так что Люку придется подождать. Потенциально он обладает множеством качеств, которые мне очень нравятся. Однако, потенциал это одно, а другое – выйти на поле сейчас и показать все качества, которые я хочу видеть. Он должен продолжать работать так, как это делал Генрих Мхитарян в течение долгого времени»,- заявил Моуринью.
Армянский полузащитник Генрих Мхитарян признан лучшим игроком «Манчестер Юнайтед» в выездном матче 1/8 финала Кубка Англии, в котором его команда обыграла «Блэкберн» со счетом 2:1.Пас Мхтаряна на 27-й минуте закончился голом и вызвал восторг болельщиков.
Гол Мхитаряна в ворота «Уигана» (4:0) в четвертом раунде Кубка Англии признан лучшим голом МЮ в январе.По итогам опроса, проведенного английским клубом, гол Мхитаряна набрал 53% голосов.