25 Փետրվար 2017 - 07:51 AMT
ԱՄՆ-ում իր ուսումնամարզական հավաքն անցկացնող Երևանի «Ալաշկերտը» ստուգողական խաղում հանդիպել է «Ռեալ Սոլթ Լեյքին», որի կազմում հանդես է գալիս Յուրա Մովսիսյանը:
Հանդիպման 8-րդ րոպեին Հայաստանի չեմպիոններն առաջ են անցել հաշվի մեջ: 43-րդ րոպեին Յուրա Մովսիսյանը խփել է պատասխան գնդակը, գրում է Armfootball.com-ը:
Ընդմիջումից անմիջապես հետո Մովսիսյանը փոխարինվել է, իսկ ՌՍԼ-ը մրցավարի ավելացրած վերջին րոպեին խփել է երկրորդ գնդակը ու հաղթել 2-1 հաշվով:
2016-ի հունվարից ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքում» վարձավճարով հանդես եկող Յուրա Մովսիսյանը հոկտեմբերի 11-ին դարձել է Յուտա նահանգը ներկայացնող ակումբի լիիրավ ֆուտբոլիստ: Մովսիսյանը 2016-ի ընթացքում MLS-ում մասնակցել է 27 հանդիպման, որոնցում դարձել է 9 գոլի ու 3 գոլային փոխանցման հեղինակ: 2016-ի նոյեմբերին Հայաստանի ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը հայտարարել էր, որ «ցանկացել է Յուրային տեսնել հավաքականում, բայց ֆեդերացիայի նախագահի պատասխանը բոլորին է հայտնի»:

25 Февраль 2017 - 08:09 AMT
Ереванский «Алашкерт» в рамках учебно-тренировочного сбора в США провел контрольный поединок с «Реал Солт-Лейком» и уступил – 1:2.
На 8-й минуте чемпион Армении открыл счет, однако на 43-й минуте армянский форвард клуба MLS Юра Мовсисян, вышедший в стартовом составе и замененный сразу после перерыва, восстановил равновесие, пишет Armfootball.com.
Ну а в уже компенсированное арбитром время футболисты «РСЛ» забили победный мяч.
Юра Мовсисян был исключен из сборной Армении в 2015 году из-за конфликта с президентом Федерации футбола РА Рубеном Айрапетяном. Нынешний тренер армянской сборной Артур Петросян заявлял, что хотел бы видеть Юру Мовсисяна в команде. «Я хотел видеть Юру в сборной, но ответ президента федерации вы все знаете. Мы говорили с президентом ФФА (Рубеном Айрапетяном – ред.), и обо всем договорились. Тему Роберта Арзуманяна не обсуждали, потому что он сам добровольно покинул национальную команду. Об этом уже излишне говорить. В сборной, безусловно, будут изменения. Но об этом в данный момент не буду говорить», – сказал тренер.