27 Փետրվար 2017 - 05:29 AMT
Փետրվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 85 անգամ, որի ընթազցքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ, արձակել է մոտ 1150 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ հաղորդմամբ, առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան, հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է համապատասխանաբար 9 և 27 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:
Կարդացեք նաև՝ ՄԽ-ն կոչ է անում հետ քաշել տեխնիկան շփման գծից և թույլ տալ վերցնել ադրբեջանցի դիվերսանտների մարմինները

27 Февраль 2017 - 06:34 AMT
В ночь с 26 на 27 февраля Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск нарушили режим прекращения огня свыше 85 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики).
В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 1150 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения Азербайджаном режима прекращения огня зарегистрированы в восточном, северо-восточном и северном направлениях линии соприкосновения войск, где ВС Азербайджана из 60-и и 82-миллиметровых минометов выпустили в направлении армянских позиций 9 и 27 снарядов соответственно.