27 Փետրվար 2017 - 05:40 AMT
Եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը հաղթող է ճանաչվել Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող Բալկանյան երկրների ձմեռային առաջնությունում: Աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը հայտնել է, որ կապանցի աթլետը 16 մ 39 սմ արդյունքով նվաճել է ոսկե մեդալ:
«8 մարզիկ է ներկայացրել մեր երկիրը Բելգրադում: Հիմա հայ աթլետները Սերբիայի մայրաքաղաքում ուսումնամարզական հավաքներ կանցկացնեն՝ պատրաստվելով Եվրոպայի առաջնությանը: Բալկանյան երկրների առաջնությանը մասնակցած 8 մարզիկներից 5-ը կմասնակցեն կրկին Բելգադում կայանալիք մայրցամաքային առաջնությանը, որը տեղի կունենա մարտի 3-5-ը»,- ասել է Նարինե Շահբազյանը, հաղորդում է ՀԱՕԿ լրատվականը:

Армянский прыгун тройным Левон Агасян стал победителем зимнего чемпионата Балканских стран по атлетике в Белграде. Как сообщила генеральный секретарь Федерации атлетики Армении Нарине Шахбазян, капанский атлет с результатом 16 м 39 см завоевал золотую медаль, передает пресс-служба НОК РА.
«Теперь армянские атлеты проведут в столице Сербии учебно-тренировочный сбор, готовясь к чемпионату Европы. Первенство континента также пройдет в Белграде, с 3 по 5 марта. В нем выступят 5 из 8 наших участников чемпионата Балканских стран», – отметила Шахбазян.