1 Մարտ 2017 - 06:13 AMT
Հրաձգության Հայաստանի հավաքականը պատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը: Թիմի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը հայտնել է, որ հրաձիգները լավ մարզավիճակում են:
«Մարտի 6-ին կմեկնենք Սլովենիա` մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը: Թիմը լավ մարզավիճակում է: Մարզումներն անցկացնում ենք Երևանի հրաձգության մարզադպրոցում: Զենքով և զինամթերով ապահոված ենք: Ներկա պահին խնդիր չունենք:
Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցի 13 մարզիկ: Մեր գրեթե բոլոր հրաձիգները մեծ շանսեր ունեն եզրափակիչ անցնելու, նաև մրցանակային տեղ գրավելու»,- ասել է Նիկողոսյանը, մեջբերում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Խոսելով առաջատար հրաձիգ Հրաչ Բաբայանի մասին` հավաքականի գլխավոր մարզիչը նշել է, որ մարզումների ընթացքում նա իրեն լավ է դրսևորում.
«Նոր զենք ենք ձեռք բերել: Հրաչը դրանով լավ արդյունք է ցույց տալիս: Կարծում եմ` նա պատշաճ հանդես կգա Եվրոպայի առաջնությունում»:

1 Март 2017 - 06:23 AMT
Сборная Армении по стрельбе готовится к чемпионату Европы. Главный тренер команды Сейран Никогосян заявил, что стрелки находятся в хорошей спортивной форме.
«6 марта отправимся в Словению для участия в чемпионате Европы. Команда находится в хорошей спортивной форме. Тренировки проводим в Ереванской спортшколе стрельбы. В настоящее время проблем у нас нет – мы обеспечены оружием и боеприпасами.
В первенстве Европы выступят 13 спортсменов. Почти все наши стрелки имеют шансы попасть в финал чемпионата Европы, а также занять призовые места», – сказал Никогосян, передает пресс-служба НОК РА.
Говоря о ведущем стрелке Граче Бабаяне, главный тренер сборной отметил, что он хорошо проявляет себя на тренировках: «Мы приобрели новое оружие, с которым Грач показывает хороший результат. Думаю, что он достойно выступит на чемпионате Европы».