Անգլիական Պրեմիեր լիգայի փետրվարի լավագույն գոլի հավակնորդների թվում է Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի գոլը «Լեսթերի» դարպասը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» պաշտոնական կայքում հավակնորդների թվում է նաև Մխիթարյանի մեկ այլ գոլը, որը նա խփել է «Սենտ Էտյենի» հետ խաղում:
Քվեարկել կարելի է անգլիական Պրեմիեր լիգայի պաշտոնական կայքում:
Մխիթարյանը, որը վնասվածքի պատճառով բաց թողեց «Մանչեսթեր Յունայթեդի» խաղը «Սաութհեմփթոնի» և ֆրանսիական «Սենտ Էտյենի» հետ, կարող է մարզադաշտ դուրս գալ Անգլիայի գավաթի քառորդ եզրափակչում «Չելսիի» հետ խաղում: Այդպիսի կարծիք է հայտնել մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն:
«Մխիթարյանը դեռևս խաղից դուրս է: Նա չի կարող մարզադաշտ դուրս գալ «Բորնմուտի» հետ խաղում: Բայց ես հավատում եմ, որ հաջորդ շաբաթ նա այլևս ոչ մի խնդիր չի ունենա»,-ասել է Մոուրինյոն, հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որՀայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը գլխավորել է ամենաշատ լեզուներ իմացող ֆուտբոլիստների ցանկը: Ցանկը կազմել է Khalid 10 հայտնի ինտերնետ ալիքը:

4 Март 2017 - 06:42 AMT
В числе претендентов на лучший гол английской премьер-лиги в феврале месяце — мяч, забитый полузащитником «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генрихом Мхитаряном в ворота «Лестера».
На официальном сайте «красных дьяволов» в числе претендентов — гол, забитый Мхитаряном в матче Лиги Европы против «Сент Этьена».
Проголосовать можно на официальном сайте английской премьер-лиги.
Мхитарян, получивший травму и пропустивший матчи МЮ с «Саутгемптоном» с французским «Сент Этьеном», может выйти на поле в матче 1/4 финала Кубка Англии против «Челси». Такое мнение высказал главный тренер манкунианцев Жозе Моуриньо.
«Мхитарян пока вне игры. Он не сможет выйти на поле в игре с «Борнмутом». Но я верю, что на следующей неделе у него никаких проблем не будет», — сказал Моуринью, сообщает официальный сайт МЮ.
Ранее сообщалось, что полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян возглавил спсиок спортсменов, владеющих четырьмя и более языками, составленный известным интернет-каналом Khalid 10.