Թուրքական ոստիկանությունը Թուրքիայում ՌԴ դեսպան Անդրեյ Կառլովի սպանության գործով ռուս կնոջ է ձերբակալել: Ենթադրվում է, որ նա շփում է ունեցել հանցագործի հետ սպանության նախօրեին, գրում է Deutsche Welle-ն մի շարք թուրքական ԶԼՄ-ների վրա հղումով:
Ըստ քննության, ձերբակալված Եկատերինա Մ-ն հեռախոսազրույց է ունեցել Մևլութ Ալթինթաշի հետ և հաղորդագրություններ է փոխանակել նրա հետ WhatsApp մեսենջերում 2016-ի նոյեմբերի վերջում: Նշվում է, որ 33-ամյա ռուսաստանցի կինը մասնակից է եղել Անկարայում ինտիմ բնույթի ծառայությունների կազմակերպմանը:
Դեսպանը սպանվել է 2016-ի դեկտեմբերի 19-ին Անկարայում: Մարդասպանը ոստիկանության աշխատակից Մևլութ Ալթինթաշն էր: Դեսպանի վրա կրակել են, երբ վերջինս ելույթ էր ունենում ժամանակակից արվեստի կենտրոնում՝ ցուցահանդեսի բացման ժամանակ:

6 Март 2017 - 12:15 AMT
Турецкая полиция задержала россиянку в рамках расследования убийства посла РФ в Турции Андрея Карлова.
Женщина предположительно контактировала с убийцей накануне преступления, пишет Deutsche Welle со ссылкой на ряд турецких СМИ.
По данным следствия, задержанная Екатерина Б. созванивалась с Мевлютом Алтынташем и обменивалась с ним сообщениями в мессенджере WhatsApp в конце ноября 2016 года. Сообщается, что 33-летняя россиянка была причастна к организации интимных услуг в Анкаре.
Посол РФ в Турции Андрей Карлов был убит 19 декабря в Анкаре 22-летним турецким полицейским Мевлютом Алтынташем во время открытия фотовыставки, где дипломат выступал с речью. Убийца был застрелен турецкими спецназовцами.В МИД России квалифицировали произошедшее как теракт.