7 Մարտ 2017 - 12:51 AMT
Մարտի-26-ին՝ ժամը 20:00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Հայաստան-Ղազախստան հանդիպումը: Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանն արդեն հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստների անունները, որոնք ստացել են նախապատրաստական հավաքին մասնակցելու հրավեր.
Լևոն Հայրապետյան, «Փայքան» (Իրան), Հրայր Մկոյան, «Էսթեղլալ» (Իրան), Վարազդատ Հարոյան, «Փադիդե» (Իրան), Ոսկանյան, «Կարմիոտիսա» (Կիպրոս), Հովհաննես Համբարձումյան «Վարդար» (ՆՀՀ Մակեդոնիա), Կամո Հովհաննիսյան «Տորպեդո-Բելազ» (Բելառուս), Գաել Անդոնյան «Վերիա» (Հունաստան),Գոռ Մալաքյան, «Ստալ» (Ուկրաինա), Էդգար Մալաքյան «Ստալ» (Ուկրաինա), Հենրիխ Մխիթարյան, «Մանչեսթեր Յունայթեդ» (Անգլիա), Մարկոս Պիզզելլի, «Քսանտի» (Հունաստան), Արաս Օզբիլիս, «Բեշիքթաշ» (Թուրքիա), Գևորգ Ղազարյան «Մարիտիմու» (Պորտուգալիա), Տիգրան Բարսեղյան «Վարդար» (ՆՀՀ Մակեդոնիա), Արտյոմ Սիմոնյան «Լե Մոն» (Շվեյցարիա), Արթուր Սարկիսով «Ենիսեյ» (Ռուսաստան), Ռուսլան Կորյան «ԲՄԱ-Խաբարովսկ» (Ռուսաստան) Էդգար Մանուչարյան «Ուրալ» (Ռուսաստան):
Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկեղ ֆուտբոլիստների անունները և հավաքականի վերջնական հայտացուցակը հայտնի կդառնան ավելի ուշ:
Տոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտի մուտքերի մոտ գտնվող տոմսարկղերից:
Մարզադաշտի Արևմտյան տրիբունայի տոմսերն արժեն 8000-10000 դրամ, արևելյան տրիբունայի տոմսերը՝ 5000-7000 դրամ, հյուսիսային և հարավային տրիբունաների տոմսերը՝ 4000 դրամ:

Главный тренер сборной Армении по футболу Артур Петросян огласил имена 18 легионеров, приглашенных в состав национальной команды для подготовки к отборочному матчу с Казахстаном. Об этом сообщает официальный сайт Федерации футбола Армении.
В подготовительных сборах будут участвовать Левон Айрапетян («Пайкан», Иран), Грайр Мкоян («Эстеглал», Иран), Вараздат Ароян («Падиде», Иран), Тарон Восканян («Кармиотиса», Кипр), Ованнес Амбарцумян («Вардар», Македония), Гаэль Андонян («Вериа», Греция), Гор Малакян («Сталь», Украина), Камо Ованнисян («Торпедо-Белаз», Белоруссия), Эдгар Малакян («Сталь», Украина), Генрих Мхитарян («Манчестер Юнайтед», Англия), Маркос Пизелли («Ксанти», Греция), Араз Озбилис («Бешикташ», Турция), Геворг Казарян («Маритиму», Португалия), Тигран Барсегян («Вардар», Македония), Артем Симонян («Ле Мон», Швейцария), Артур Саркисов («Енисей», Россия), Руслан Корян («СКА-Хабаровск», Россия), Эдгар Манучарян («Урал», Россия).
Имена футболистов, выступающих в чемпионате и окончательный состав сборной на предстоящий матч будут оглашены позже.
Матч состоится 26 марта в 20:00 (по ереванскому времени) на Республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване.
Ранее сообщалось, что билеты на отборочный матч чемпионата мира 2018 года по футболу между сборными Армении и Казахстана поступили в продажу.