14 Մարտ 2017 - 06:21 AMT
Բաքվում կալանքի տակ պահվող բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի փաստաբանը հանդիպել է իր պաշտպանյալի հետ: Այդ մասին հայտնել է Լապշինի փաստաբան Էդուարդ Չերնինը, հաղորդում է APA.az-ը:
Նրա խոսքով՝ մոտ ժամանակներս Լապշինի մտերիմները կհանդիպեն նրա հետ։
«Լապշինը հարցնում է, թե երբ է ավարտվելու քննությունը և երբ է գործն ուղարկվելու դատարան: Կամ տոների ժամանակ, կամ դրանից հետո նրա մայրը և այլ մտերիմներ կկարողանան հանդիպել նրա հետ»,- ասել է փաստաբանը:
Չերնինը նշել է, որ քննության ավարտի ժամկետը դեռ հայտնի չէ:
Ավելի վաղ Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների պաշտպանության և անվտանգության հարցերով ինտերնետային հարթակում բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի Ադրբեջանում կալանավորման վերաբերյալ ահազանգ է հրապարակվել:

14 Март 2017 - 06:42 AMT
Адвокат российско-израильского блогера Александра Лапшина 13 марта вечером встретился со своим подзащитным.
По словам адвоката Эдуарда Чернина, в ближайшее время близкие Лапшина также с ним встретятся.
«Лапшин спрашивает, когда завершится следствие и дело будет направлено в суд. У него нет жалоб. Или во время праздников, или после них его мать и другие близкие смогут с ним встретиться», – сказал адвокат, передает АПА.
Чернин отметил, что время завершения следствия пока неизвестно.
Ранее сообщалось, что Совет Европы обеспокоен судьбой российско-израильского блогера Александра Лапшина, находящегося по арестом в в Азербайджане. Об этом говорится в распространенном Советом Европы заявлении.