Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց ազգային հավաքականները նախապատրաստվում են ապրիլի 1-ից 9-ը Խորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար, տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը հրապարակել է Եվրոպայի առաջնություն մեկնող մարզիկների ցուցակը, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Նրանք են. 85 կգ՝ Անդրանիկ Կարապետյան, 94 կգ՝ Կարուշ Ղուկասյան, 105 կգ՝ Սիմոն Մարտիրոսյան և Սարգիս Գասպարյան, +105 կգ՝ Գոռ Մինասյան և Ռուբեն Ալեքսանյան:
Կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն էլ թիմում ընդգրկել է 58 կգ քաշային Իզաբելլա Յայլյանին, 75 կգ քաշային Սոնա Պողոսյանին և 90 կգ քաշային Տաթև Հակոբյանին:

15 Март 2017 - 09:38 AMT
Мужская и женская сборные Армении по тяжелой атлетике готовятся к чемпионату Европы, который пройдет в хорватском городе Сплит 1-9 апреля.
Генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении и главный тренер мужской сборной Пашик Алавердян 15 марта объявил состав национальной команды, пишет пресс-служба НОК РА.
На помост с хорватском Сплите выйдут Андраник Карапетян (85 кг), Гаруш Гукасян (94 кг), Симон Мартиросян и Саркис Гаспарян (105 кг), Рубен Алексанян и Гор Минасян (+105 кг).
Главный тренер женской сборной Арташес Нерсисян сообщил, что в чемпионате Европы выступят Изабелла Яйлян (58 кг), Сона Погосян (75 кг) и Татев Погосян (90 кг).