Մարտի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 350 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:
Մարտի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 30 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով մոտ 370 կրակոց:

24 Март 2017 - 06:48 AMT
В ночь на 24 марта Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня около 40 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций НКР более 350 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны контролируют оперативно-тактическую ситуацию на передовой и продолжают осуществлять уверенную защиту боевых позиций.
В ночь на 23 марта Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС из ранокалиберного стрелкового оружия нарушил режим прекращения огня свыше 30 раз. В указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 370 выстрелов.