Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի հաղթանակը Ղազախստանի հետ խաղում նաև հայ երկրպագուների շնորհիվ հնարավոր դարձավ: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Արսեն Բեգլարյանը:
Ֆուտբոլի աշխարհի 2018 թվականի առաջնության եվրոպական որակավորման E խմբի 5-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը հաղթել է Ղազախստանի ընտրանուն 2:0 հաշվով։ 73-րդ րոպեին Բարսեղյանի փոխանցումից հետո Մխիթարյանը բացեց խաղի հաշիվը, ևս 2 րոպե անց` 75-րդ րոպեին, Արաս Օզբիլիզը կրկնապատկեց այն: Հարձակվող Գևորգ Ղազարյանը լուրջ վնասվածք ստացավ:
«Մեր երկրպագուներն ուղղակի աննկարագրելի էին, նրանք ոչ մի վայրկյան չլռեցին: Նրանք մեզ շատ ոգեշնչեցին և ուժ հաղորդեցին: Նրանց շնորհիվ հաջողվում էր հավատալ, որ ամեն ինչ կստացվի: Շատ բանով մենք նրանց ենք պարտական հաղթանակի համար, այդպիսի երկրպագուների հետ ամեն ինչի կարելի է հասնել»,-ասել է ֆուտբոլիստը, հայտնում է sports.kz-ն:
Բեգլարյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի հավաքականին կհաջողվի պայքարել 2018-ի աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու համար:
«Կարծում եմ, պետք չէ առաջ անցնել իրադարձություններից՝ դեռ վերջերս մենք անդունդի եզրին էինք, իսկ հիմա 6 միավոր ունենք: Կարծում եմ, որ պետք է աշխատենք յուրաքանչյուր խաղի վրա և ամեն ինչ անենք հաղթանակի համար, քայլ առ քայլ: Իհարկե, հուսով եմ, որ կկարողանանք պայքարել աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու համար»,-ասել է նա:

Победа в матче с командой Казахстана была добыта во многом благодаря армянским болельщикам. Об этом заявил голкипер сборной Армении по футболу Арсен Бегларян.
26 марта сборная Армении со счетом 2:0 победила команду Казахстана на своем поле в матче отборочного раунда чемпионата мира 2018 года. Голы забили Генрих Мхитарян и Араз Озбилиз. На второй минуте матча нападающий Геворк Казарян получил серьезную травму. Следующий матч в рамках отборочного турнира ЧМ-2018 сборная Армении проведет с Черногорией 10 июня.
«Наши болельщики были просто изумительны и не замолкали ни на секунду, они очень нас вдохновляли и придавали сил. Благодаря им нам удавалось сохранять концентрацию и веру в то, что все у нас должно получиться. Во многом благодаря им нам удалось выиграть, с такими фанатами нам многое по плечу!» — сказал футболист, передает sports.kz.
Бегларян выразил надежду, что сборной Армении удастся вмешаться в борьбу за выход в финал чемпионата мира 2018 года.
«Думаю, не стоит забегать вперед — еще недавно мы были на краю пропасти, а теперь у нас 6 очков. Считаю, нам стоит рассматривать каждый отдельный матч и делать все для победы шаг за шагом. Конечно, я надеюсь, что мы вмешаемся в борьбу за выход на чемпионат мира», — сказал он.